Bon Turystyczny

Bon Turystyczny

UWAGA !

Z przykrością informujemy, że z powodu bardzo dużej liczby zgłoszeń nie jesteśmy w stanie ich wszystkich obsłużyć. Dlatego informujemy, że nie przyjmujemy już płatności bonem turystycznym.

 

Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa specjalny rabat -15 % na zakup biletów online. Zapraszamy do skorzystania z promocji i zakupu biletów online w tradycyjnej formie :)

 

 

 

 

 

 

Jak kupić bilety zdalnie?

Poniżej instrukcja jak kupić bilety zdalnie w kilku krokach 
UWAGA: relizacja zakupu trwa do 3 dni roboczych, choć zazwyczaj udaje się w ciągu 24 godzin  

 

1) Sprawdź ile masz środków na koncie ZUS
2) Sprawdź obowiązujące ceny na https://farmailuzji.pl/pol/kup-bilet lub 
https://farmailuzji.pl/pol/zaplanuj-wizyte#cennik (w przypadku chęci zakupu w kasie parku)

(uwaga: cena talonu na usługę gastronomiczną nie jest objęta ew. promocją i wynosi 20 zł za 1 sztukę. Talony można wykorzystać do 15 października 2023 roku, zatem warto jest ich wziąć tyle, ile się da!)

3) Wejdź na https://farmailuzji.pl/pol/kup-bilet i zaznacz bilety jakie chcesz kupić. Następnie kliknij KUP BILET

4) Zaznacz liczbę talonów na usługę gastronomiczną (naprawdę polecamy kupić max ilość, bo Bon Turystyczny bezpowrotnie traci ważność a talony można będzie wykorzystać jeszcze do połowy przyszłego roku!)

5) Jeżeli korzystałeś wcześniej z bonu turystycznego, sprawdź na stronie ZUS PUE ile środków pozostało na Twoim koncie. Jeżeli kwota z bonu turystycznego jest niewystarczająca prosimy o podanie tej informacji w uwagach  #damyradę


6) Kliknij OPŁAĆ PRZY POMOCY BONU TURYSTYCZNEGO. UWAGA: to jeszcze nie jest zakup a jedynie przesłanie do nas potrzebnych do rozpoczęcia płatności danych

7) Czekaj na telefon od naszego konsultanta (nastąpi w ciągu 3 dni roboczych, choć zazwyczaj w ciągu 24 godzin),

8) W czasie rozmowy z konsultantem otrzymasz SMS z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podaj jego treść naszemu konsultantowi,
10) Jeżeli wszystko się zgadza, to chwilę po zakończonej rozmowie otrzymasz mejla z voucherem zawierającym bilety oraz informacje o liczbie talonów na usługę gastronomiczną (informacja czym są talony na usługę gastronomiczną znajduje się poniżej), które zostały zakupione (fizycznie talony zostaną wydane przez obsługę przy stanowiskach wejściowych),

11) Jeśli nie masz wystarczająco dużo środków na koncie w ZUS, nie przejmuj się - ciagle możesz zapłacić Bonem Turystycznym. Aby to zrobić:
11.1) Przelej brakujacą różnicę w kwocie na konto 94 1020 1127 0000 1502 0190 8482. W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko osoby, która widnieje na umowie.
11.2) Prześlij potwierdzenie przelewu na Ym9udHVyeXN0eWN6bnlAZmFybWFpbHV6amkucGw=.

Niestety obecnie nie mamy możliwości przyjęcia dopłaty przez BLIK. 

12) 
Bilety oraz talony na usługę gastronomiczną zakupione bonem turystycznym online będą ważne do 15 października 2023 

Przyjeżdżając na Farmę Iluzji trzeba jedynie okazać kod paskowy zakupionych biletów :) 

 

Jak zapłacić za bilety Bonem Turystycznym na Farmie Iluzji?

Wystarczy przyjechać z telefonem, który został podany do ZUS i...
1) wypełnić umowę (np. (umowa znajduje się tutaj oraz na dole strony, niezależnie od tego druki są dostępne na stolikach przy wejściu do Parku)

2) z wypełnioną i podpisaną umową podejść do kasy,
3) czekać na SMSa z ZUS i podać go kasjerce
4) odebrać bilety :)


Za co mogę zapłacić bonem turystycznym?

Bon Turystyczny można wykorzystać  na zakup biletów wstępu pod warunkiem, że usługa podstawowa (bilet wstępu) powiązana jest inną usługą. W przypadku Farmy Iluzji dodatkową usługą jest usługa gastronomiczna w postaci talonu o wartości 20 zł.


Innymi słowy:

 • można opłacić bilety wstępu dla dziecka oraz WSZYSTKICH osób towarzyszących dziecku, którego bon dotyczy, a przy okazji kupić talony na gastronomię,
 • nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za samą usługę gastronomiczną,
 • nie ma możliwości kupna samych biletów,
 • nie ma możliwości zapłaty talonem na usługę gastronomiczną za napoje.

 

Na czym polega talon na usługę gastronomiczną doliczany do biletów wstępu?

Zgodnie z rozporządzeniem o Polskim Bonie Turystycznym, warunkiem skorzystania z bonu turystycznego jest zakup biletów wstępu oraz usługi dodatkowej łącznie. Jest to podstawowy zestaw usług turystycznych, które stanowią minimum do zrealizowania płatności bonem turystycznym. Ważne jest też, aby w zestawie kupowanych biletów znalazł się bilet dla dziecka, którego bon dotyczy.

 • Na Farmie Iluzji jako usługę dodatkową proponujemy usługę gastronomiczną, w postaci talonu, który może być zrealizowany w każdym punkcie gastronomicznym na terenie Parku. Każdy z talonów na wartość 20 zł.

 

Przykładzakup biletów dla 6 osób za 416 zł (bilet rodzinny dla 3 osób za 209 zł oraz 3 bilety dodatkowe za 69 zł każdy). Jako, że musimy doliczyć przynajmniej jeden talon na usługę gastronomiczną, zatem dodajemy do tego 1 talon na usługę gastronomiczną za 20 zł. Razem to 436 zł. Po zapłaceniu bonem turystycznym na rachunku w ZUS zostanie 64 zł, których być może już nigdy nie uda się wydać i pieniądze te przepadną! W takim przypadku zachęcamy do zakupu trzech dodatkowych talonów na usługę gastronomiczną. Owszem, wirtualnie "stracimy" 4 zł ale za to otrzymamy talony o łącznej wartości 80 zł , które można będzie wykorzystać na Farmie Iluzji do 15 października 2023 roku.

 

 • W przypadku, gdy wartość talonu jest niewystarczająca do pokrycia ceny, różnicę można dopłacić gotówką lub kartą płatniczą.

 • Nie ma możliwości zapłaty talonem i otrzymania reszty w gotówce.

 

UWAGA, WAŻNE! ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące Bonu Turystycznego:

 • nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za samą usługę gastronomiczną,
 • nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za same bilety,
 • nie ma możliwości zapłaty talonem na usługę gastronomiczną za napoje.

 

Jak zapłacić bonem turystycznym w Parku?

 • Płatność bonem jest możliwa pod warunkiem, że wcześniej bon został aktywowany

 • Podczas aktywacji bonu turystycznego na adres mailowy podany w czasie rejestracji został wysłany specjalny kod do płatności. Jest on niezbędny do dokonania płatności. Jeżeli nie można znaleźć maila z kodem do płatności to... nic się nie stało :) proszę wejść na portal PUE ZUS (wybierz zakładkę [Ogólny], a następnie [Polski Bon Turystyczny] i następnie [Mój Bon]) i stamtąd odczytać/przepisać sobie unikalny kod do płatności bonem.

 • Płacąc za pobyt na Farmie Iluzji należy podać ile biletów oraz ile talonów na usługę gastronomiczną chce się kupić a następnie podyktować unikalny kod do płatności (minimalna ilość talonów na usługę gastronomiczną wynosi 1.

 • Nie ma górnej granicy ilości talonów na usługę gastronomiczną kupowanych przy okazji zakupu biletów wstępu – zaś talony będą ważne do końca sezonu 2023. Serio - aż do samego końca :)

 • Kasjer/kasjerka wprowadzi do systemu kod płatności (czyli indywidualny, 16 cyfrowy kod klienta - taki z - - - myślnikami - - - ) oraz kwotę. Na numer telefonu klienta, podany przy aktywacji bonu, przyjdzie SMS z informacjami: jaka kwota będzie pobrana oraz jaki podmiot (Farma Iluzji sp. z o.o.) pobiera tę opłatę. Jeżeli wszystko się zgadza należy podać jednorazowy kod, który również znajdzie się w treści SMSa

 • Po wpisaniu kodu, płatność Bonem Turystycznym zostanie dokonana.

  Farma Iluzji Sp. z o.o. jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem ewidencyjnym: 27707, numer wpisu do rejestru Marszałka Województwa Mazowieckiego: 2523, objęta jest również gwarancją ubezpieczeniową TU Europa S.A. o numerze GT 426/2022