Bon Turystyczny.

Bon Turystyczny.

ZAPŁAĆ BONEM TURYSTYCZNYM ZDALNIE!

Teraz masz wybór - przyjechać do nas, uzupełnić umowę i zapłacić albo...zrobić to z domu i nie stać w kolejce :)  Poniżej instrukcja jak kupić bilety zdalnie w 6 krokach (choć najważniejszy jest punkt siódmy to i tak nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku :) ) UWAGA: relizacja zakupu trwa do 2 dni roboczych.

 

0) upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków na koncie ZUS (jeśli nie masz, to realizacja bonu ciągle jest możliwa ale jedynie w kasie parku - po prostu trzeba będzie dopłacić różnicę)

1) ściągnij i wydrukuj umowę - link na samym dole strony,
2) wypełnij ją, podpisz i zeskanuj (datę wizyty na umowie wpisz planowaną i nie przejmuj się, jeśli przyjedziecie innego dnia!),
3) wyślij umowę na adres: bonturystyczny@farmailuzji.pl, w treści mejla wpisując KOD OBSŁUGI PŁATNOŚCI (taki z - - -myślnikami- - -) bonu turystycznego oraz nr telefonu pod którym można się z Tobą skontaktować,
4) czekaj na telefon od naszego konsultanta (nastąpi w ciągu 2 dni roboczych),
5) w czasie rozmowy z konsultantem otrzymasz SMS z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podaj jego treść naszemu konsultantowi,
6) jeżeli wszystko się zgadza, to chwilę po zakończonej rozmowie otrzymasz mejla z voucherem zawierającym bilety oraz informacje o liczbie talonów na usługę gastronomiczną, które zostały zakupione (fizycznie talony zostaną wydane przez obsługę przy stanowiskach wejściowych),
7) przyjedź do nas i nie stój w kolejce

PLIK Z UMOWĄ DO ŚCIĄGNIĘCIA TUTAJ

Informacja na temat Polskiego Bonu Turystycznego

BON Turystyczny

 

Co to jest Bon Turystyczny i gdzie go można zrealizować (zapłacić):

 

 • Bon Turystyczny jest dokumentem elektronicznym wystawianym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest świadczeniem pieniężnym w wysokości 500 zł na każde dziecko w wieku do 18 roku życia (Dla nas ważniejszy jest jednak kod płatności, charakteryzujący się - - - myślnikami - - -).

 • Środki te można przeznaczyć na szeroko rozumiane usługi turystyczne, do końca marca 2022 r. (ale zakupione usługi mogą być realizowane później!!!

 • Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju

 

Co trzeba zrobić aby otrzymać Bon Turystyczny?

 

 • Dysponentem bonu jest rodzic dziecka (lub inny opiekun prawny), który musi go najpierw aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (zakładka [Ogólny], a następnie [Polski Bon Turystyczny] i następnie [Mój Bon]).

 

 • W czasie aktywacji Bonu trzeba podać adres e-mail na który przyjdzie informacja z ZUS o aktywacji bonu wraz z kodem niezbędnym do dokonania płatności. Podać trzeba też numer telefonu, na który przychodzić będą SMSy używane w trakcie procesu płatności.

 • Do aktywacji kodu jest NIEZBĘDNE posiadanie aktywnego profilu na PUE ZUS. A jak ktoś nie ma, to wcześniej musi się zarejestrować (to nie jest skomplikowane :)

 

Za co mogę zapłacić Bonem Turystycznym?

 

W sezonie 2021 Bon Turystyczny można wykorzystać np. na zakup biletów wstępu pod warunkiem, że usługa podstawowa (bilet wstępu) powiązana jest inną usługą. W przypadku Farmy Iluzji dodatkową usługą jest usługa gastronomiczna w postaci talonu o wartości 20 zł.

Innymi słowy:

- można opłacić bilety wstępu dla dziecka oraz WSZYSTKICH osób towarzyszących dziecku, którego bon dotyczy a przy okazji kupić talony na gastronomię,

- nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za samą usługę gastronomiczną,

 

- nie ma możliwości kupna samych biletów,

 

- nie ma możliwości zapłaty talonem na usługę gastronomiczną za napoje.

 

Jak zapłacić bonem turystycznym?

 

 • Płatność bonem jest możliwa pod warunkiem, że wcześniej bon został aktywowany

 • Podczas aktywacji bonu turystycznego na adres mailowy podany w czasie rejestracji został wysłany specjalny kod do płatności. Jest on niezbędny do dokonania płatności. Jeżeli nie można znaleźć maila z kodem do płatności to... nic się nie stało :) proszę wejść na portal PUE ZUS (wybierz zakładkę [Ogólny], a następnie [Polski Bon Turystyczny] i następnie [Mój Bon]) i stamtąd odczytać/przepisać sobie unikalny kod do płatności bonem.

 • Płacąc za pobyt na Farmie Iluzji należy podać ile biletów oraz ile talonów na usługę gastronomiczną chce się kupić a następnie podyktować unikalny kod do płatności (minimalna ilość talonów na usługę gastronomiczną wynosi 1.

 • Nie ma górnej granicy ilości talonów na usługę gastronomiczną kupowanych przy okazji zakupu biletów wstępu zaś talony będą ważne do końca sezonu 2022.

 • Kasjer/kasjerka wprowadzi do systemu kod płatności (czyli indywidualny, 16 cyfrowy kod klienta - taki z - - - myślnikami - - - ) oraz kwotę. Na numer telefonu klienta, podany przy aktywacji bonu, przyjdzie SMS z informacjami: jaka kwota będzie pobrana oraz jaki podmiot (Farma Iluzji sp. z o.o.) pobiera tę opłatę. Jeżeli wszystko się zgadza należy podać jednorazowy kod, który również znajdzie się w treści SMSa

 • Po wpisaniu kodu, płatność Bonem Turystycznym zostanie dokonana.

 

Na czym polega talon na usługę gastronomiczną doliczany do biletów wstępu

 

 • Zgodnie z rozporządzeniem o Bonach Turystycznych, warunkiem skorzystania z bonu turystycznego jest zakup biletów wstępu oraz usługi dodatkowej łącznie. Jest to podstawowy zestaw usług turystycznych, które stanowią minimum do zrealizowania płatności bonem turystycznym. Ważne jest też, aby w zestawie kupowanych biletów znalazł się bilet dla dziecka, którego bon dotyczy.

 • Na Farmie Iluzji jako usługę dodatkową proponujemy usługę gastronomiczną, w postaci talonu, który może być zrealizowany w każdym punkcie gastronomicznym na terenie Parku. Każdy z talonów na wartość 20 zł.

 

Przykład: zakup biletów dla 6 osób za 356 zł (bilet rodzinny dla 3 osób za 179 zł oraz 3 bilety dodatkowe za 59 zł każdy). Jako, że musimy doliczyć przynajmniej jeden talon na usługę gastronomiczną, zatem dodajemy do tego 1 talon na usługę gastronomiczną z 20 zł. Razem to 376 zł. Po zapłaceniu bonem turystycznym na rachunku w ZUS zostanie 124 zł, których być może już nigdy nie uda się wydać i pieniądze te przepadną! W takim przypadku zachęcamy do zakupu sześciu dodatkowych talonów na usługę gastronomiczną. Owszem, wirtualnie "stracimy" 4 zł ale za to otrzymamy talony o łącznej wartości 140 zł , które można będzie wykorzystać na Farmie Iluzji do końca 2022 roku.

 

 • W przypadku, gdy wartość talonu jest niewystarczająca do pokrycia ceny, różnicę można dopłacić gotówką lub kartą płatniczą.

 • Nie ma możliwości zapłaty talonem i otrzymania reszty w gotówce.

 

UWAGA, WAŻNE! ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące Bonu Turystycznego:

- nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za samą usługę gastronomiczną,

- nie ma możliwości płatności bonem turystycznym za same bilety,

- nie ma możliwości zapłaty talonem na usługę gastronomiczną za napoje.

 

PLIK Z UMOWĄ DO ŚCIĄGNIĘCIA TUTAJ

Farma Iluzji Sp. z o.o. jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem ewidencyjnym: 27707, numer wpisu do rejestru Marszałka Województwa Mazowieckiego: 2523, objęta jest również gwarancją ubezpieczeniową TU Europa S.A. o numerze 421/2021


PLIK Z UMOWĄ DO ŚCIĄGNIĘCIA TUTAJ